ΝΕΑ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ της αναβληθείσας Συναυλίας της  Φιλαρμονικής Εταιρείας Κερκύρας (Παλαιά) με το Μουσικό Σώμα (Μπάντα)  στο Μουσείο Καποδίστρια Πέμπτη 18 Ιουλίου 2019, ώρα 21:00

Η συναυλία της μπάντας της Φιλαρμονικής Εταιρείας Κερκύρας (Παλαιά) στο Μουσείο Καποδίστρια, που διακόπηκε το Σάββατο (13/7) λόγω βροχής, θα πραγματοποιηθεί την Πέμπτη 18 Ιουλίου 2019 και ώρα 21:00.
Όσοι διαθέτουν ήδη εισιτήρια, ισχύουν. Εισιτήρια για τη συναυλία της Πέμπτης διατίθενται καθημερινά στα γραφεία της ΦΕΚ (09:30–13:30 & 17:00-20:00) και στο Μουσείο (10:00-16:00) και στην πόρτα την ημέρα της συναυλίας. Όσοι επιθυμούν επιστροφή χρημάτων/εισιτηρίων, μπορούν να απευθυνθούν στην ΦΕΚ πρωινές ώρες. Η προγραμματισμένη για το ίδιο βράδυ Κινηματογραφική Προβολή στον κήπο του Μουσείου, μεταφέρεται για την επόμενη Πέμπτη 25 Ιουλίου και ώρα 21:30.

Λίγα λόγια για τη συναυλία:
Υπό τη διεύθυνση του αρχιμουσικού Σπύρου Προσωπάρη, η μπάντα θα παρουσιάσει ένα πρόγραμμα με έργα των Μπετόβεν, Σούμπερτ, Μάντζαρου, Περούλη και Παδοβά, που αποκαλύπτουν την εποχή και τον αντίκτυπο του Ιωάννη Καποδίστρια. Σολίστ, ο μπασοβαρύτονος Παναγιώτης Πράτσος. Η σύνδεση των μουσικών έργων με τον Κυβερνήτη και την εποχή του, θα αναδειχθεί κατά τη διάρκεια της συναυλίας και μέσα από σχετικές αναφορές, που θα αφηγείται η Ναταλία Καποδίστρια.

Τα έσοδα από τη συναυλία θα διατεθούν αποκλειστικά για τη στήριξη της λειτουργίας του Μουσείου Καποδίστρια – Κέντρου Καποδιστριακών Μελετών.

Τιμή Εισιτηρίου: 10 Ευρώ.

(Περιλαμβάνεται και περιήγηση στην μόνιμη έκθεση του Μουσείου Καποδίστρια από 19.00 έως 20.50).

Νέα Ημερομηνία Συναυλίας: Πέμπτη 18 Ιουλίου 2019, ώρα 21:00.
Οι πόρτες του Μουσείου ανοίγουν από τις 19:00 για περιήγηση στο Μουσείο.

Για περισσότερες πληροφορίες:
Μουσείο Καποδίστρια – Κέντρο Καποδιστριακών Μελετών