Θερινός Κινηματογράφος στο Μουσείο Καποδίστρια

Από αυτή την Πέμπτη, 25 Ιουλίου 2019, και για τις επόμενες Πέμπτες του καλοκαιριού, το Μουσείο Καποδίστρια, σε συνεργασία με το the Moonlight Cinema Caravan, διοργανώνει βραδιές θερινού κινηματογράφου στο κήπο του!

Πέμπτη 25 Ιουλίου“Το Τέλειο Χτύπημα”
La migliore offerta/Τhe best offer
2013 | Διάρκεια 131λ | Δραματική/Μυστηρίου
Αγγλική γλώσσα με ελληνικούς υπότιτλους
Ώρα: 21:30
Είσοδος: 4€

Μια ατμοσφαιρική ταινία σε σενάριο και σκηνοθεσία του πολυβραβευμένου Giuseppe Tornatore (Σινεμά ο Παράδεισος), με μουσική του Ennio Morricone, με τους Geoffrey Rush, Jim Sturgess, Sylvia Hoeks και Donald Sutherland.

Υπόθεση:  Eνας διάσημος εκτιμητής τέχνης δεν έχει κανέναν στη ζωή του πέρα από υπηρέτες και σερβιτόρους. Όταν μια γυναίκα που πάσχει από μια βαριά μορφή αγοραφοβίας τού ζητά επίμονα να εκτιμήσει την κινητή της περιουσία, κάτι θα αρχίσει να αλλάζει στην κανονισμένη με ακρίβεια δευτερολέπτου ζωή του.

“Το Τέλειο Χτύπημα”
Πέμπτη 25 Ιουλίου

Ώρα 21.30
Είσοδος 4€

Επόμενη Προβολή:

Πέμπτη 1 Αυγούστου 2019
“Καταπληκτικές Γυναίκες”
20th Century Women

2016 | Διάρκεια 119λ | Κωμωδία
Σκηνοθεσία: Μάικ Μιλς
Πρωταγωνιστούν: Ανέτ Μπένινγκ, Ελ Φάνινγκ, Γκρέτα Γκέργουιγκ

Αμερικανική ταινία του Μάικ Μιλς (The Beginners) με την Άνετ Μπένινγκ σε πρωταγωνιστικό ρόλο.
Υπόψηφια ταινία για Όσκαρ καλύτερου σεναρίου.